Eray

Browserda binlik ayracı sorunu ( 1.000,54)

Tiger/Logo Object Designer (LOD)

Merhabalar , 

Browsera listelediğim sayısal verinin görüntüsünü 1.000,54 şu şekilde çıkarmak istiyorum.Yuvarlama yaptığının farkındayım , alanı metine ya da float türüne çevirdiğimde istediğime ulaşamıyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.

Sorgum ve alan bilgim aşağıda ; 

Sorgu sonucu dönen veri ; 

binlikayrac browser sayisalveritipi

Uluç Karadeniz

Merhaba,

Ekran görüntüsündeki işaretli alan kesir hane sayısıdır.

22/05/18 12:40

Eray

Merhaba , 

Kuruş hanesini artırıyor ancak binlik ayracını koymuyor . Aslında standartta logo malzeme browserı üzerinde ki fiili stok nasıl çıkıyorsa benim istediğim veri de öyle çıksın istiyorum . 

"1500,52" Değil de" 1.500,52" olarak çıkmasını istiyorum . 

22/05/18 13:29

Uluç Karadeniz

Normalde format kısmı "Default" olarak bırakılıp float bir değer set ettiğinizde istediğiniz gibi gelir. Aşağıda kendi tasarladığım bir form binlik ayracı ve kesir ayracı format default olarak seçildiğinde geliyor. Format kısmından gelmesini istediğiniz formatı seçip deneyebilirsiniz. Belki versiyonsal bir hatadır. 2.50 setinde doğru çalışıyor.

22/05/18 13:46

Eray

Test amaçlı 2.50 setimde yeni alan oluşturarak denedim ancak sonucum aynı . Bu kadar zor olmamalı bencede ama neyi atlıyorum anlamıyorum . 

22/05/18 13:59

Tarkan VURAL

Selamlar,

AddSelFieldAsc metodundaki üçüncü parametreye 1 (Int) yerine 3 (Float) değerini gönderip deneyin. 

22/05/18 14:05

Eray

Merhaba , 

3 türünü de denemiştim küsüratı atıyor ancak binlik ayracı atmıyor malesef.

22/05/18 14:07

Eray

Herkese Merhaba , 

Çözümü destek kaydı olarak Naci bey yanıtladı sizlerle de paylaşayım . İşimi halledebildim bilgilerinize..

-------------------

Bu işin en kolayı, kolonu string yapıp sorgudan dönen değeri FormatNumber metodu ile istediğin şekle sokup yazmak.

https://docs.logo.com.tr/public/wua/logo-object-designer/lod-kuetuephanesi/lod-lbslib

FormatNumber

Yordam Bildirimi Sub FormatNumber(number as Double, format as Integer, fracs as Integer, cSym as String, text as String)

Açıklama Verilen sayıyı formatlar ve formatlanan metni döndürür.

Parametreler number (in) Formatlanacak tarih bilgisi. format (in) Formatlama seçeneği (bkz. Appendix) fracs (in) Ondalıklı kesirler (eğer format seçeneği sabit ondalıklı değerlere izin veriyorsa) cSym (in) Para birimi simgesi (eğer format seçeneği para birimi simgesini içeriyorsa) text (out) Belirlenen numaraya göre formatlanan metin.

Örnek FormatNumber(totalInUSD, 4, 2, “USD”, numStr)

Ayrıca bkz. FormatTime, FormatDateMarkup

28/05/18 12:01

Mehmet ÇİFTÇİ

Bir de şuraya bakın isterseniz...

27/08/18 23:03

Cevap vermek için giriş yapmanız gerekmektedir.